Jdi na obsah Jdi na menu
 


TŘÍKRÁLOVÝ MARATÓN - 9.ROČNÍK 2.1.2010

9. 1. 2010

     Bůh (příroda) nás má rád

 

Je sobota večer 9.ledna 2010 . Týden po 9.ročníku našeho Tříkrálového maratónu . Od pátku v Unhošti sněží . Sněží v celé ČR . Sněží také na některých místech Evropy . Prakticky po celé naší republice je kalamitní stav . Vlaky buďto nejezdí nebo mají velká zpoždění , silnice kloužou , někde jsou úplně nesjízdné . Na území republiky napadlo od 15 do 50 cm , dokonce i v Praze je místo 4 cm15 cm . Srovnám-li s minulým týdnem , tak jsme vlastně měli štěstí . Nasněžilo pouze u nás v Unhošti okolo 4 cm , což vlastně překrylo noční ledovku . Žádná ale katastrofa v republice , vlaky jezdily , silnice mokré , nikdo neměl žádné překážky se na maratón dostavit . Přemýšlím-li nyní nad uplynulými 9 ročníky ,tak jsme vždy měli štěstí . Sice byly někdy teploty až -10°C , někdy nasněženo , jindy teplo , mokré silnice , ale nikdy nebyl kalamitní stav , ten byl buď před nebo potom . Doufejme , že i příští , jubilejní , 10.ročník s krásným datem 1.1.2011 nám ze strany počasí znovu vyjde . Věřím tomu , že nás někdo má rád . Kdo , to ať si každý přebere podle svého vyznání . 

                     A jaký vlastně byl 9.ročník ?

 Vezmu-li to z nějakého makro hlediska , tak ničím zvláštním se do historie nezapsal . Rekordy nepadaly , pouze 2 závodníci se dostali pod 3 hodiny . Účast (69 maratónců a 10 půlkařů) i navzdory ostravskému Trucmaratónu byla docela vysoká , ale také nebyla rekordní. Ani teplota -2,5°C nebyla nijak výjimečná , zrovna tak povrch silnic  .

 Ale dnes jsem dodělal statistiku maratónu a podívám-li se na některá čísla podrobně , potom tu nějaké úspěchy jsou . Proti loňsku neběžel nikdo přes 5 hodin , nejhorší čas je 4:49:57 . Také u některých běžců došlo k výraznému letošnímu zlepšení času . Např. 3. v celkovém  pořadí A.Borovec , který už u nás běžel 4x , se ze svého prvního času 3:45.31 postupným zlepšováním dostal na letošní čas 3:04:39 . Podívám-li se namátkou na běžce s větším počtem účastí , tak potom si své osobáky na naší trati zaběhl J.Beránek (7 účastí) – 3:45:07 , P.Kuchař(6) – 3:41:06 , M.Krumer(6) – 3:45:52 , J.Herda(4) – 3:08:10 . A Josef Kalát(4) , i když si žádný rekord letos nezaběhl , tak navzdory tomu , že den předtím běžel svůj soukromý 30ti km běh Teplice – Milešovka a zpět , tak byl o 2 minuty rychlejší než vloni. 

K průběhu závodu se vyjadřovat nebudu , ten velmi pěkně a přesně popsal Ivo Domanský na www.beh.cz  a také jsem se ho pokusil on line vystihnout na našem webu . Díky novému programu na počítání výsledků a dobré práci týmu rozhodčích se nám dařilo krátce po doběhu prvních tří vyhlašovat vítěze jednotlivých kategorií a průběžné aktualizovat výsledkovou listinu . Vítězové také mohli vyzkoušet náš nový stupeň vítězů .

Pro další ročníky uvítám rád vaše podněty ke zlepšení , protože jak říká Zdeněk , je to závod váš závod a vy maratónci jste nás „ donutili“ z původně jednorázové akci pokračovat nyní až k 9.ročníku  a zajisté i dále , pokud se vám u nás bude líbit . A pokud se vám něco nelíbilo , řekněte to nám , pokud jste byli spokojení , řekněte to jinde . K 10.ročníku již dva podněty mám ,v nejbližší době je uveřejním na našich stránkách www.sokolunhost.estranky.cz .

Závěrem vám všem děkuji za účast a doufám , že při 10.ročníku 1.1.2011 se u nás v Unhošti opět ve zdraví a pohodě setkáme . Věřím , že s většinou se již potkám v průběhu roku nejen na našich akcí , z nichž první je 27.3.Cross Roesslera-Ořovského , ale i jinde . Na úplný závěr děkuji týmu rozhodčích a obsluze občerstvovací stanice pod vedením Zdeňka Kučery (nebo že by jeho ženy Ivy )

Vše nejlepší a hodně úspěchů v roce 2010

 

Ben

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář