Jdi na obsah Jdi na menu
 


L e h c e   z   h i s t o r i e

 

Již  od roku 2005 působí v rámci T.J. SOKOL Unhošť oddíl rekreačního běhu.  Kromě účasti na závodech  o různých délkách tratí od krátkých až po maratónské, různých typech tratí od silničních přes crossové až po běhy do vrchu, v ČR i v zahraničí. Pořádáme v průběhu roku několik tradičních závodů, kterých se zúčastňují běžci z celé republiky (maratón je dokonce  mezinárodní).

První lednovou sobotu jsme od roku 2002 pořádali "Tříkrálový maraton" – první maraton v ČR i v zemích EU. Závod byl původně plánován jako jednorázová akce k oslavě maratonských narozenin (42 let a 195 dní), ale na přání většiny účastníků této akce jsme v ní i nadále pokračovali.  Obliba tohoto závodu mezi běžci stále roste.  V roce 2006 jsme zde přivítali 40 běžců na maratonské trati a na doprovodném polovičním závodě 7 účastníků. V roce 2007 se díky rekonstrukci jedné z unhošstkých ulic běželo 10 okruhů po nové trase se startem a cílem před Sokolovnou. Z důvodů nepředvídatelnosti počasí a s tím spojených organizačních problémů je závod od roku 2011 přesunut na vhodnější dubnový termín s názvem "Jarní unhošťský maraton".

 

V roce 2006 jsme také obnovili  "Cross Josefa Roesslera - Ořovského", kterým vzdáváme poctu jednomu z největších průkopníkovi sportu v českých zemí v období Rakouska – Uherska a 1. republiky. Jedná se o náročný 5,5 km dlouhý cross s náročnými seběhy a výběhy v údolí Loděnického potoka ("Kačáku"). Start a cíl je před restaurací Na Hřebenkách nad Dědkovým mlýnem. Závod se koná koncem března popř.  začátkem dubna.

 

Další akcí, kterou pořádáme je "Běh Neumannovou stezkou". Je to terénní běh údolím Černého potoka, dlouhý 9,6 km se startem a cílem před Sokolovnou v Unhošti. V rámci tohoto běhu pořádáme i dětské běhy a běh pro příchozí. Tradičním termínem je každoročně 28. září -Den české státnosti.

 

Od roku 2007 pořádáme též "Čertovskou 5". Jedná se o terenní běh v okolí Unhoště se startem a cílem před Sokolovnou. Jak název napovídá, datum konání je počátkem prosince.

 

Jako posledním dílkem námi pořádaných závodů je červnový "Běh na Velký vrch". Je to sice jen necelé 3 km dlouhý běh, ale dalo by se řící spíše výběh, jelikož prakticky 3/4 jsou pouze do kopce. Start je před restaurací v Malých Kyšicích a cíl na vrcholu Velkého vrchu v nadmořské výšce 486 m.n.m.

 

V rámci oslav 120 let založení Sokola v Unhošti a 100 let postavení Sokolovny v Unhošti jsme tyto akce nově zařadili do běžeckého Poháru Sokola Unhošť . Tyto běhy  jsou také zařazeny do Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka  a jsou samozřejmě otevřeny široké veřejnosti. 

 

Každý kdo má rád běh v jakékoliv podobě od nezávodní formy až po účast v prestižních závodech, od klasické formy přes vyznávače orientačního běhu až po běh na běžkách, od běhů rovinných přes silniční, krosové až po horské, od krátkých tratí až po maratony má u nás dveře otevřeny.

 

 

Nestyďte se, neběhejte sami a přijďte běhat v kolektivu.

 

Spojení na nás najdete v rubrice Kontakty.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Novoroční překvapení

Honza, 31. 12. 2014 20:09

Nové webové stránky,
pěkné, Bene!